Medaliści i medalistki Mistrzostw w rapidzie!

Po 2 dniach pełnych pięknych momentów, świetnej atmosfery i, co najważniejsze, partii na najwyższym poziomie – Mistrzostwa w rapidzie zakończyły się! Podczas zakończenia, które jak całe zawody, odbyło się w legendarnym Spodku, ukoronowani zostali nowa Mistrzyni i Mistrz Europy w szachach szybkich.

Walka była niezwykle zacięta w obydwu grupach i do samego końca nie można było przewidzieć wyników. Utalentowani juniorzy na równi walczyli z doświadczonymi arcymistrzami przez większą część turnieju. Jednak w końcu to doświadczenie wygrało i w obydwu grupach medale zdobyli znani zawodnicy i zawodniczki światowej klasy.

Mistrzem Europy w szachach szybkich został Jaime Santos Latasa z Hiszpanii. Przed ostatnią rundą aż 7 zawodników dzieliło pierwsze miejsce, ale Hiszpan był jedynym zawodnikiem, któremu udało się zwyciężyć i jednocześnie wygrać całe Mistrzostwa.

Mistrzynią Europy została reprezentantka Polski Aleksandra Malcewska! Aleksandra w ostatnich trzech partiach zdobyła aż 2.5 punktu, co pozwoliło jej wysunąć się na prowadzenie w stawce kobiet i zdobyć złoto. Warto odnotować, że Malcewska ma jedynie 20 lat!

Troje zawodników zdołało dokonać czegoś niesamowitego i zdobyć medale Mistrzostw Europy zarówno w blitzu jak i w rapidzie: Aleksandra Kosteniuk, Aleksandra Malcewska oraz David Navara.

Wielkie gratulacje dla wszystkich medalistów i medalistek!