Pierwszy dzień szachów szybkich!

Mistrzostwa Europy w szachach szybkich rozpoczęły się bardzo intensywnie – mieliśmy piękne rozpoczęcie z orkiestrą i wieloma gośćmi, turniej dla dziewczynek oraz oczywiście wiele zaciętych szachowych pojedynków!

Adam Mokrysz, prezes firmy Mokate, głównego partnera naszych Mistrzostw, również przybył do Spodka i wykonał uroczyste pierwsze posunięcie na pierwszej szachownicy w partii Kokol-Navara.

W sobotę rozegranych zostało 6 z 11 planowanych na cały turniej pojedynków.

Jutro, w niedzielę, rozegranych zostanie 5 pozostałych rund i będzie to ostatni dzień Mistrzostw.  Poznamy zwycięzców i ukoronujemy Mistrza oraz Mistrzynię Europy w szachach szybkich!

Zapraszamy do śledzenia komentarza na żywo, od 9:30, aby być na bieżąco ze wszystkimi wydarzeniami ze Spodka. Czeka na Państwa komentarz po polsku i po angielsku:

  • Polską transmisję zapewnia team Chess24pl oraz komentatorzy FM Antoni Szustakowski i FM Kacper Polok
  • Angielską transmisję zapewnia European Chess TV, komentują Fiona Steil-Antoni oraz Piotr Nguyen a wywiady z sali gry z gośćmi oraz zawodnikami przeprowadzają Keti Tsatsalashvili oraz Magdalena Budkiewicz

Zapraszamy również na naszą stronę na facebooku, gdzie znajdą Państwo wiele dodatkowych ciekawych informacji:  https://www.facebook.com/EuropeanChessBlitzAndRapid