Medaliści i medalistki Mistrzostw w rapidzie!

Po 2 dniach pełnych pięknych momentów, świetnej atmosfery i, co najważniejsze, partii na najwyższym poziomie – Mistrzostwa w rapidzie zakończyły się! Podczas zakończenia, które jak całe zawody, odbyło się w legendarnym Spodku, ukoronowani zostali nowa Mistrzyni i Mistrz Europy w szachach szybkich.

Pierwszy dzień szachów szybkich!

Mistrzostwa Europy w szachach szybkich rozpoczęły się bardzo intensywnie – mieliśmy piękne rozpoczęcie z orkiestrą i wieloma gośćmi, turniej dla dziewczynek oraz oczywiście wiele zaciętych szachowych pojedynków!

Turnej dla dziewczynek “Gwiazdka szachowa”.

Komisje Szachów Kobiecych FIDE oraz Europejskiej Unii Szachowej wraz z Komitetem Organizacyjnym Mistrzostw Europy w szachach szybkich i błyskawicznych w Katowicach zorganizowali pierwsze “All for chess & Chess for all” wydarzenie szachowe dla dziewczynek “Gwiazdka szachowa”.

Mistrzostwa Europy w rapidzie rozpoczęte!

Po wczorajszym dniu, pełnym szachów błyskawicznych, czas na nieco wolniejsze, aczkolwiek wciąż niesamowicie ekscytujące…szachy szybkie! 910 zawodniczek i zawodników z 37 krajów Europy zagrają w legendarnym Spodku i przez dwa dni będą walczyć o najwyższe laury Mistrzostw Europy.

David Navara i Alexandra Kosteniuk najlepsi w Blitzu!

David Navara

Mistrzostwa Europy w blitzu zostały rozegrane 16. grudnia w legendarnym Spodku, jednej z największych aren sportowych w Polsce! Aż 830 szachistów i szachistek z 38 krajów walczyło o tytuły Mistrza oraz Mistrzyni Europy. Te niesamowite liczby sprawiają, że to jedno z największych wydarzeń szachowych na świecie!

Ruszyły Mistrzostwa Europy w Blitzu!

Ruszyły Mistrzostwa Europy w Blitzu! 829 zawodników z całej Europy walczy w Spodku o tytuł Mistrza oraz Mistrzyni Europy w szachach błyskawicznych! Rozpoczęcie zawodów uświetniło wielu znamienitych gości. Do wszystkich obecnych słowa skierował m.in. Łukasz Turlej – Sekretarz Generalny FIDE, który powitał wszystkich na jednej z największych imprez szachowych na świecie, która po raz kolejny odbywa się w Katowicach. W Mistrzostwach biorą udział największe gwiazdy m.in.: Navara, Adams, Grandelius czy byłe Mistrzynie Świata – Kosteniuk oraz Stefanova. Zapraszamy do śledzenia transmisji na żywo fantastycznych komentatorów po polsku i po angielsku! Bądźcie z nami przez cały czas!

Ostatnie godziny rejestracji!

Przedłużamy rejestrację na Mistrzostwa Europy Open i Kobiet w Szachach Szybkich i Błyskawicznych, które odbędą się w katowickim Spodek. Zgłoś swój udział już dziś w promocyjnej cenie.

Katowice – stolicą szachów!

Miasto Katowice po raz kolejny stolicą europejskich szachów ❗
Mistrzostwa Europy Open i Kobiet w Szachach Szybkich i Błyskawicznych odbędą się w katowickim Spodku w dniach 16-18 grudnia 2022 roku.
Będzie to największe wydarzenie szachowe tej rangi w tym roku. Przewidywana liczba uczestników w każdym wydarzeniu wynosi około 1000 szachistów z całej Europy, w tym wielu szachistów z Polski,

GM Michael Adams otwiera listę w Blitzu!

Listę startową ME BLITZ otwiera Michael Adams (2742). Poznajmy sylwetkę Angielskiego arcymistrza. W wieku siedemnastu lat zdobył tytuł mistrza Wielkiej Brytanii. W 1993 roku wygrał turniej eliminacyjny do mistrzostw świata PCA Jest pierwszym w historii Anglikiem, który przekroczył poziom 2700 punktów rankingowych.