Zapraszamy na Jarmark Świąteczny!

Jarmark Bożonarodzeniowy w Katowicach to bajkowe miejsce, gdzie czuć zbliżającą się magię świąt! To niepowtarzalna atmosfera, na którą wszyscy czekają cały rok.

Katowicki Rynek po raz kolejny będzie miejscem, na którym zagości bożonarodzeniowy jarmark. Przyozdobiony żywymi choinkami, pachnący aromatem grzanego wina i czekoladowych pierników będzie czekał na uczestników Mistrzostw Europy w Szachach Szybkich i Błyskawicznych. Jak co roku na odwiedzających będą czekać liczne atrakcje, w tym m.in: bajkowe domki, baśniowy pociąg, kino plenerowe z bajkami. Nie zabraknie też bożonarodzeniowej szopki. Więcej zdradzać nie będziemy, ale na pewno nie będą to jedyne atrakcje.

Poza dobrą zabawą, będzie można również zasmakować w świątecznych słodyczach.  Na odwiedzających będą czekać prażone orzechy, pieczone kasztany oraz świąteczne ciasteczka i pierniki. Na miejscu będzie można też kupić ręcznie wykonane ozdoby choinkowe, stroiki świąteczne, wyroby ceramiczne, wyroby z drewna, biżuterię, pamiątki, pocztówki, kalendarze.

Oczywiście nie zabraknie również wyśmienitych potraw z grilla, tradycyjnego oscypka prażonego na grillu z żurawiną oraz grzańca galicyjskiego.

Podobnie jak w latach ubiegłych, dla tych, którzy chcą rozruszać się po zjedzonych piernikach, na Rynku czekać będzie lodowisko. Sezonowa tafla, której montaż rozpoczął się na początku listopada również zostanie uruchomiona od piątku 18 listopada.

Na Jarmarku Bożonarodzeniowym nie obejdzie się bez świątecznych pyszności – na stoiskach znajdziemy kolorowe pierniki ręcznie zdobione, lizaki, czekoladowe figurki i narzędzia, szeroki wybór kaw i herbat, domowe soki z malin, bzu czy mniszka lekarskiego, naturalne miody pszczele, tradycyjne polskie wędliny, wędliny litewskie i węgierskie. Nie zabraknie także szerokiego wyboru serów z Polski, Słowacji i Holandii. Pojawią się również oleje tłoczone metodą tradycyjną. A na rozgrzewkę gorące napoje – grzane wina, miody pitne, piwa, kawa, czekolada na gorąco, herbatki rozgrzewające. Po raz pierwszy na jarmarku pojawią się likiery w wyjątkowych smakach: wiśniowy, morelowy, śliwkowy, gruszkowy, orzechowy i kogel mogel. Będzie można spróbować również grzanego wina BIO.

Jakie atrakcje będą na Was czekać na jarmarku?

✅ Atrakcje dla każdego pokolenia
✅ Dekoracje świąteczne
✅ Pyszne jedzenie i napoje rozgrzewające
✅ Produkty z różnych stron świata
✅ Oryginalne rękodzieła
💥 Nowość: Mini Park Świateł

Katowice ➡️ 18.11 – 08.01. Wstęp bezpłatny

Szczegóły na: jarmarkslaski.pl